Fizjoterapia w mieście Jarosław

Znalazłeś się tu, bo interesuje Cię Fizjoterapia mieście Jarosław? Świetnie!

Fizjoterapia  jest nowoczesną dziedziną medycyny będą częścią rehabilitacji zajmująca się całościowo zdrowiem ludzkiego organizmu. Fizjoterapia w nowoczesnym wydaniu postrzega ciało  człowieka  jako doskonały  biologicznym mechanizm z nieskończoną możliwością naprawy i regeneracji. Fizjoterapia w Jarosławiu  w gabinecie Renova zajmuje się odnajdywaniem przyczyny problemu z jakim pacjent zgłosił się do na terapię, a następnie dobranie  indywidualnej, precyzyjnej i skutecznej i bezpiecznej fizjoterapii.  Profesjonalna fizjoterapia pozwala na szybką ulgę w dolegliwościach, kręgosłupa, kończyn, bólach  głowy, zwyrodnieniach stawów. Po osiągnięci poprawy fizjoterapia ma na celu utrwalenie efektu oraz zapobieganie powstawania kolejnych ostrych dolegliwości.  Aby fizjoterapia była skuteczna niezbędna jest współpraca oraz zaangażowanie pacjenta zgłaszającego się na terapię. Do Gabinetu Renova w Jarosławiu zapraszam na nowoczesną holistyczną fizjoterapie opartą na światowych systemach leczenia.  Holistyczność rozumiana jest w terapii jako całościowe rozpatrywanie miejscowego problemu jaki jest problemem pacjenta. W ciele człowieka nie ma dalekich i nieoddziałujących na siebie miejsc. Nierzadko widzimy sytuacje gdzie problemy w stopiw lub w staw skokowym po czasie utajenia odziaływujące na kręgosłup czy sięgają wyżej do obręczy barkiem. Bliższe relacje takie jak pomiędzy szyja a stawem ramiennym lub kręgosłupie lędźwiowym a biodrem są wręcz niemożliwe do zbagatelizowania w nowoczesnej fizjoterapii.  Nowoczesna skuteczna fizjoterapia w gabinecie fizjoterapii Renova opiera się na wielu technikach podchodzących z różnych metod które powstawały przez lata w wielu krajach świata.

Medycyna manualna kiedyś i fizjoterapia dziś. Medycyna manualna to szerokie pojęcie określające całość leczniczych zabiegów prowadzonych przez terapeutą na ciele pacjenta za pomocą rąk. Medycyna manualna jest nierozerwalnie związanym z ludzkim losem i historią. Kształtował się w wielu ośrodka nieżalnych od siebie już, początkiem sięgając w starożytnej Grecji, Persji, Egipcie i Cesarstwie Rzymskim.  Pierwsze wzmianki o leczeniu dolegliwości związanych z kręgosłupem za pomocą rąk oraz specjalnych wyciągów pojawiły się już  3000 lat przed naszą erą w Azji mniejszej i Egipcie. Hipokrates który określany jest mianem ojca medycyny, w  V wieku przed naszą erą opisywał stosowane przez siebie oraz swoich uczniów zabiegi „nastawiania” kręgosłupa. Początkowo zabiegi te wykonywane były z pomocą stóp, później za pomocą dłoni. Z greckiego pochodzi słowo manipulacja używane do dziś w literaturze fachowej. Oznacza ono w techniki ręczne. W pierwszych wiekach naszej ery inny grecki filozof i medyk Galen opisał i zilustrował stosowane do dziś dzień zabiegi ślizgu oraz trakcji stawowej.

W wieku X naszej ery filozof i medyk terenów ówczesnej Persji (dzisiejszy Iran) Avicenna spisał dzieła medyczne  „Kanony medycyny”  oraz „Księga leczenia” w których zilustrował i opisał zabiegi manipulacji, zabiegi na podstawie jego prac funkcjonowały do 17 wieku.  Wiek 18 i 19 to czas praktykowania zabiegów nastawiania przez ludowych uzdrowicieli i znachorów. Przedstawiciele takiej profesi często nie mieli medycznego przeszkolenia, a bazowali na wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Głębokie korzenia maja ludowe zabiegi leczenie na kręgosłupie na terytorium Czech oraz Polski.  Olgierd Krukowski w książce „kręgarstwo jako nowy sposób leczenia” opisuje  techniki kręgarskie jako czeską metodę leczenia już w 1828 rok. Dzisiejsza medycyna manualna kręgosłupa i stawów oraz mięśni i tkanki miękkiej jest potężnie rozbudowana gałęzią medycyny, w różnych formach jest wykorzystywana w każdym współczesnym kraju jako  wiodący lub dodatkowy sposób radzenia sobie z bólami kręgosłupa i kończyn.

Fizjoterapia ortopedyczna Jarosław

Fizjoterapia ortopedyczna

Dziedzina fizjoterapii zajmująca się  bólami stawów, bólami mięsnie, zespołami przeciążeniowymi. Fizjoterapia ortopedyczna pozwala na odzyskanie sprawności bez konieczności stosowania leków, oraz często zapobiega leczeniu operacyjnemu.

Fizjoterapia ortopedyczna z w Gabinecie Renova w Jarosławiu m.in.: ból barku, ból biodra, ból łokcia, zwyrodnienie stawów, ból mięśni naderwania i naciągniecie mięśni.

Cennik: 120zł sesja terapeutyczna 45 min

Fizjoterapia neurologiczna

Fizjoterapia neurologiczna zajmuję się leczeniem schorzeń kręgosłupa, dyskopatii, ucisków korzeni nerwowych. Stanowi metodę leczenie w problemach rwy kulszowej, lub udowej i barkowej. Pozwala osiągnąć dobre rezultaty w zespołach ucisku nerwów obwodowych. Fizjoterapia neurologiczna stanowi również podstawą formę usprawnia pacjentów ze schorzeniami centralnego układu nerwowego takimi jak udar mózgu, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane

Fizjoterapia neurologiczna w Gabinecie Renova w Jarosławiu m.in. ból i sztywność kręgosłupa, mrowienia w kończynach, rwa kulszowa, ucisk nerwów obwodowych

Cennik: 120zł sesja terapeutyczna 45 min

Fizjoterapia neurologiczna Jarosław
Fizjoterapia stomatologiczna Jarosław

Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna. Ma zastosowanie w problemach stawów skroniowo-żuchwowych i całego narządu żucia. Klikanie, przeskakiwanie, ból podczas gryzienia to podstawowe problemy powodowane dysfunkcją układu żucia. Fizjoterapia stomatologiczna ma również zastosowanie w bólach głowach, szumach usznych, bruksizmie, czy chrapaniu. Wszystkie te obawy bardzo często są wynikiem patologii stawów skroniowo-żuchwowych i tkanek z nimi współpracujących.

Fizjoterapia stomatologiczna w Gabiencie Renova w Jarosławiu m.in.: ból przy otwieraniu i zamykaniu ust, poranne bóle głowy, zgrzytanie zębami, tinnitus.

Cennik: 120zł sesja terapeutyczna 45 min

Fizjoterapia pooperacyjna Jarosław

Niezbędna forma uprawniania po zabiegach ortopedycznych, chirurgicznych oraz neurochirurgicznych. Organizm po interwencji operacyjnej wymaga szczególnego wsparcia w powrocie do sprawności. Zabiegi mające  na celu poprawę stanu stawów, ścięgien czy więzadeł wymagają szczególnej fizjoterapii aby mogły zakończyć się powodzeniem.

Fizjoterapia pooperacyjna w Gabinecie Renova w Jarosławiu min: fizjoterapia przy rekonstrukcjach więzadeł, uszkodzeniach łąkotek, wymianie stawów, fizjoterapia po zabiega operacyjnych na kręgosłupie lędźwiowym i szyjnym.

Cennik: 120zł sesja terapeutyczna 45 min

Fizjoterapia pooperacyjna Jarosław
Fizjoterapia sportowa

Fizjoterapia sportowa Jarosław

Ma za zadanie zapobiegać i leczyć urazy typowo występujące w sporcie amatorskim i zawodowym. Naciągnięcia i naderwania mięśni, stłuczenia mięśni i stawów, skręcenia stawów skokowych i kolanowych. Odnowa biologiczna również stanowi elemnt fizjoterapii sportowej

Fizjoterapia sportowa w Gabinecie Renova  m.in. leczę typowe urazy sportowe, posiadam duże doświadczenie w pracy z zawodnikami piłki nożnej, piłki ręcznej oraz siatkówki. W gabinecie  fizjoterapii Renova prowadzę również regenerację powysiłkową.

Cennik: 120zł sesja terapeutyczna 45 min

Metoda Paula Ackermann’a

Fundamentalną zasada metody Ackermanna jest holistyczne spojrzenie na zdrowie człowieka. Problem lub zablokowanie w jednej części ciała powoduje powstanie zmian w innej nawet odległej części szkieletu. Dla prawidłowego i całkowitego wyleczenia niezbędna jest znajomość tego mechanizmu oraz usuniecie wszystkich powstałych problemów w obrębie szkieletu. Metoda Ackermann’a w szczególności zwraca uwagę na dwa ‘’krańcowe” elementy kręgosłupa: mianowicie miednica z kością krzyżowa oraz połączenie czaszki z kręgosłupem. Zablokowanie miednicy  wpływa na skośne ustawienie kości krzyżowej. To poprzez działanie grawitacji oraz mechanikę poruszania przynosi wadliwe napięcia i ustawianie kolejnych segmentów kręgosłupa na swojej drodze. Kończąc na ostatnim możliwym miejscu czyli stawie szczytowo potylicznym – połączenie czaszki z 1pierwszymkręgiem.

Podczas zabiegu w metodyce Ackermanna zostają usunięte zablokowania w  które wymagają terapii. Zabieg najczęściej obejmuje miednicę, kręgosłup piersiowy, lędźwiowy i szyjny. Pozwala to na przywrócenie właściwej osi biomechanicznej kręgosłupa. Przy zastosowaniu metody dr Ackermanna w ciągu jednego lub kilku zabiegów można usunąć lub znacznie złagodzić ból. Każdy zabieg zostaje poprzedzony szczegółową diagnozą wstępną. Terapeuta dokonuje oceny stanu pacjenta na podstawie wywiadu, palpacji ustawienia – przemieszczeń – funkcji poszczególnych stawów.

blank
blank

Metoda Mulligana

Metoda  Briana Mulligana z Nowej Zelandii jest specjalistyczną metodą diagnostyczno – terapeutyczną ciągle rozwijającą się wraz z postępem medycyny i rozwojem badań naukowych. Brian Mulligan opracował, a następnie opublikował zasady stosowania takich technik takich jak „NAG”, „SNAG”, „oraz mobilizacje połączone ruchem oraz wiele innych technik terapeutyczych. Są to techniki działające bezpośrednio na stawy, a pośrednio na układ nerwowo-mięśniowy. Metoda ta, jako oryginalna sama w sobie, ma niektóre wspólne elementy z technikami wg Kaltenborna, Maitlanda oraz Positional Realese Techniques. Brian Mulligan jest nowozelandzkim fizjoterapeutą, który w latach 90-tych przedstawił nową koncepcję diagnostyczno-terapeutyczną mobilizacji stawowej połączonej z ruchem. Nowatorskie podejście jego konceptu polega m.in. na połączeniu ruchu biernego wykonywanego przez terapeutę i ruchu czynnego wykonywanego przez pacjenta. Mulligan uważa m.in, że zmiany w obrębie segmentu ruchowego mogą powodować ograniczenia ruchu i ból w czasie jego wykonywania. Zaburzenia w mechanice poszczególnych elementów segmentu ruchowego mogą wpływać na siebie wzajemnie, ale ich analiza powinna odbywać się wieloaspektowo w odniesieniu do całego narządu ruchu, a także innych układów.

Koncepcja Mulligana zakłada: całkowitą bezbolesność podczas stosowania technik mobilizacyjnych, funkcjonalne obciążenie powierzchni stawowych siłą grawitacji, łączenie ruchu biernego, mobilizacyjnego w płaszczyźnie powierzchni stawowych z czynnym ruchem kątowym w tym samym stawie, polecenie „zadania domowego” dla pacjenta, polegającego na wykonywaniu indywidualnie dobranych specjalistycznych ćwiczeń.

HVLA Manipulacje krótkodźwigniowe

Jest to Osteopatyczna metoda leczenia stawów oraz kręgosłupa za pomocą szybkich precyzyjnych ruchów mających na celu minimalne, szybkie oddzielenie od siebie powszechni stawowych. Przy wykonywaniu ruchu manipulacji dochodzi do powstania podciśnienia, redukcji i ‘’ wyzerowania’’ naprężenia torebek stawu, więzadeł oraz odtaczających mięśni. Pozwala to na wzbudzenie biologicznych i chemicznych reakcji regeneracyjnych. Zmniejsza ból i zwiększa utracony zakres ruchomości. Często ale nie zawsze, zabiegowi manipulacji towarzyszy trzask, kliknięcie, chrupnięcie. Jest to tylko  jest to tylko ‘’ozdobnik’’ nie mający wpływy na efektywność terapii. Zaleta manipulacji krutkodziwgniowej jest małą siła wykorzystywana do wykonania zabiegu, oraz to że zabieg wykonywany jest środkowym zakresie naturalnej ruchomości. Najprościej rzecz ujmując nie wykręca się stawu do maksimum -co może doprowadzić do uszkodzenia fizycznego- lecz pracje się  w połowie zakresu tam gdzie jest bezpiecznie dla struktur anatomicznych – szczególnie ważne przy uszkodzeniach dysków lub mocnym zwyrodnieniu tkanek.

blank
blank

Terapia nerwowo mięśniowa

Jest grupą specyficznych terapii tkanki miękkiej. Została udoskonalona i uporządkowana przez brytyjskiego Osteopate Leona Chaitow’a. Terapia nerowo-mięśniowa ma za zadanie odnajdywać i leczyć dysfunkcje w obrębie tkanek miękkich. Leczone tkanki to przeważnie skóra z warstwą podskórną, powieź powierzchowna i głęboka, tkanka mięśniowa. Zabieg leczniczy jest  prowadzony na sucho szeregiem odpowiednich – przeważnie delikatnych technik ręcznych. Prawidłowe stosowanie technik nerowo – mięśniowych wymaga od fizjoterapeuty sporego doświadczenia i dobrego czucia ciała pacjenta. Podejście Chaitow’a mimo łagodnego podejście i używania tylko minimalnych sił rękami terapeuty, przynosi bardzo dobre i długotrwałe  efekty terapeutyczne.

Kinezytaping i taping sportowy

Taping stanowi metodę plastrowania ciała, dla uzyskania zamierzonego odpowiedniego efektu fizjoterapeutycznego. Możliwym jest kilka metod tejpowania w zależności od zaistniałej dysfunkcji. Plastrowanie elastyczne odciążające –  chroniące uszkodzoną tkankę na czas jej gojenia. Elastyczne tejpowanie rozluźniające, stwarzające odpowiednie warunki dla rozluźnienia mięśnia, w przebiegu jego spazmy lub wystąpienia trigger pointu. Tejpowanie sztywne sportowe pozwala na zmianę ułożeniu wzajemnego powierzchni stawowych. Taping stawowy idealnie sprawdza się w przypadkach zwichnięć skręceń, naderwań, nierzadko dobrze poprowdzony taping pozwala na odbycie bezbolesnego treningu czy zawodów sportowych.

.

blank
blank

Neuromobilizacje

Metoda diagnozowania i leczenie zaburzeń w funkcjonowaniu tkanki nerwowej, w obrębie kręgosłupa i nerwów obwodowych. Tkanka nerwowo podlegająca uciskowi poprzez skurczony mięsień, zaciśniętą powięź  lub poprzez wyrośle kostne oraz dysk powoduje powstawanie dolegliwości o charakterze bólu, mrowienia, pieczenia. Długotrwały ucisk nerwu powoduje jego niedotlenienie i często nieodwracalne uszkodzenie. Neuromobilizacja układu nerwowego jako metoda fizjoterapii skupia się na badaniu poprzez odpowiednie testy ślizgowe i naprężające stan tkanki i jej zdolność do przesuwania i prawidłowego metabolizmu. Po odnalezieni miejsca gdzie doszło do zaburzenia ruchomości prowadzona jest terapia metodą otwierania cieśni tzw. opener, następnie uciśnięty nerw jest uruchamiany przez techniki slider – ślizg, oraz naprężnie – tensioner.  Przywrócenie mobilności pozwala na szybką ulgę w bólu i mrowieniu.

Metoda Neuromobilizacji idealnie sprawdza się w leczeniu schorzeń takich jak; dyskopatia, rwa kulszowa i udowa, cieśń nadgarstka, zespół mięśnia gruszkowatego, zespól górnego otworu klatki piersiowej.

Indywidualny trening medyczny

Metoda fizjoterapii oparta na różnych formach treningu fizycznego. Odpowiednio prowadzony trening medyczny wzmacnia mięsie, powoduje ich reedukację, aktywacje i powrócenie do prawidłowej funkcji. Mięsnie człowiek w pracujące w odpowiedni sposób – będące silne, zapewniające stabilność oraz mają odpowiednią długość zapewniają odpowiednią zdrową funkcje organizmu. Kręgosłup oraz staw barkowy i biodrowy to miejsca gdzie praca mięśni jest najbardziej skomplikowana oraz ciężka. Elementy kręgosłupa stabilizowane są krótkimi mięśniami międzykręgowymi: rotatory, wielodzielne, prostowniki ich siła i możliwość kierowania ruchami sprzężonymi kręgosłupa są kluczowym elementem zdrowia pleców. Odpowiedni trening  polega na dobraniu ćwiczeń rozciągających, wzmacniających i stabilizujących wybrany  i uszkodzony element szkieletu. Co jest zaskakujące, często już jedna sesja przewidziana na aktywację wybranych grup mięśniowy gorsetu mięśniowego pozwala na zmniejszenie dolegliwości kręgosłupa stawu. Dla całościowego odbudowania po poważnym epizodzie bólowym trening fizjoterapeutyczny trening medyczny jest niezbędny do odzyskania normalnego funkcjonowania.

Indywidualny trening medyczny jest skuteczny w leczenie takich schorzeń jak; ból pleców, rwa kulszowa, niestabilność kręgosłupa,  dyskineza łopatki, cieśń pod barkową, wady postawy, urazy stawów.

blank

Cennik – Fizjoterapia w lokalizacji Jarosław

Rodzaj fizjoterapii Cena Czas trwania
Fizjoterapia ortopedyczna 130 zł 45 minut
Fizjoterapia stomatologiczna 130 zł 45 minut
Fizjoterapia neurologiczna 130 zł 45 minut
Fizjoterapia pooperacyjna 130 zł 45 minut
Fizjoterapie neurologiczna 130 zł 45 minut
Indywidualny trening medyczny 130 zł Element wizyty fizjoterapeutycznej
Fizjoterapia Ackermann’a 130 zł Element wizyty fizjoterapeutycznej
Fizjoterapia Mulligana 130 zł Element wizyty fizjoterapeutycznej
Kinezytaping  / Taping Sportowy 130 zł Element wizyty fizjoterapeutycznej
Neuromobilizacje  układu nerwowego 130 zł Element wizyty fizjoterapeutycznej
Fizjoterapia nerwowo-mięśniowa 130 zł Element wizyty fizjoterapeutycznej
Manipulacje krótkodzwigniowe 130 zł Element wizyty fizjoterapeutycznej

Zadzwoń teraz: +48 607 244 088

Pod telefonem jestem codziennie w godzinach 9:00 – 17:00, zapraszam Państwa na fizjoterapie.

Cyprysowa 6 Jarosław, Podkarpackie 37-500
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela09:00 – 17:00
+48-607-244-088
Jarosław - Renova