Pierwsza Wizyta w Gabinecie Renova.

Zdecydowałeś się na rehabilitację w Gabinecie Renova Jarosław? Jeśli tak to gratulujemy trafnego wyboru! Prawdopodobnie zastanawiasz się jak będzie przebiegać wizyta jak się do niej przygotować. W tym wpisie postaram się przedstawić pokrótce to czego może się spodziewać.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta jest wizytą diagnostyczno-terapeutyczną. W jej czasie będę przeprowadzał badanie fizjoterapeutyczne oraz wywiad mający na celu „zorganizowanie” problemu  z jakim do mnie trafiłeś/trafiłaś. Bardzo istotne je dla mnie poznanie twoich oczekiwań wobec naszej współpracy. Dlatego nie dziw się jeśli zapytam ” Czego Pan Pani oczekuje od naszej współpracy. Dla jednej osoby będzie to zmniejszanie bólu, da drugiej poprawa ruchomości, dla kolejnej zmniejszanie napięcia tkanek, od ciebie zależy jak będzie wyglądać moja praca.Na pierwszej wizycie podejmiemy już próbę leczenia, aby sprawdzić potwierdzić lub wykluczyć postawioną diagnozę.

Ile Wizyt potrzeba na osiągniecie zadawalającego efektu?

W mojej wersji terapii prowadzimy 3 do 5 wizyt i oceniamy czy osiągamy zadowalający efekt. Jeśli tak możemy zakończyć terapię lub zrobić tzw. przerwę terapeutyczną trwająca przykładowo 30 dni. Jeżeli efekty nie są zadowalające  musimy zastanowić się na dogłębną diagnostyka obrazową typu Tk, MRI lub konsultować problem u innego specjalisty.

Jaki strój jest odpowiedni na wizytę?

W mojej opinii idealnym strojem do terapii jest bielizna.  Bielizna sportowa, wygodna w której pacjent czuje się komfortowo. Szanując również prywatność każdego z nas, nie mam problemu z prowadzaniem terapii w ubraniu typu dresy lub bezrękawnik. Wybór zawsze jest po stronie osoby leczonej.?

Jak wygląda terapia?

Terapia w Gabinecie Renova jest Terapii Hans-On czyli polega na przeprowadzaniu szeregu zabiegów z użyciem rak terapeuty. Takie zabiegi stanowią podstawę pracy terapeutycznie.  Uzupełnianie zostają  o odpowiednie formy ćwiczeń leczniczych które staja sie zadaniem domowym pacjenta.

 

Jarosław - Renova